ମୂର୍ଖତାର ଫଳ

ଗ୍ରାମ ମୁଣ୍ଡକୁ ଲାଗି ବିସ୍ତାରିତ ଗୋଟେ ପଡ଼ିଆ । ସେହି ପଡ଼ିଆ ମୁଣ୍ଡରେ ଥାଏ ଏକ ବଡ଼ ବରଗଛ । ବରଗଛ ମୂଳକୁ ଲାଗି ଗୋଟିଏ ବଡ଼ ହୁଙ୍କା । ହୁଙ୍କାକୁ ଲାଗି ରହିଥାଏ ଗୁଡାଏ ଛୋଟିଆ ବୁଦୁବୁଦିଆ ଘଞ୍ଚ କଞ୍ଚାଗଛ । ତାରି ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଟିକି ଚଢ଼େଇ ଆସି ବସା ବାନ୍ଧି ରହିଲା । ସେଠାରେ କିଛିଦିନ ରହିବାପରେ ସେ ଦେଖିଲଯେ ଆଉ ଗୋଟେ ଛୋଟ ଚଢ଼େଇ ଆସି ବରଗଛର ଉପରେ ବସା ବାନ୍ଧି ରହିଲା ।

ତଳ ଟିକି ଚଢ଼େଇ କହିଲା – ଯାହା ହେଉ ଭଲ ହେଲା । ଆମେ ତ ଏକା ଜାତିର କିଛିଦିନ ଏହିପରି ରହିବା ପରେ ଦୁଇ ଟିକି ଚଢ଼େଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ିଗଲା । ଦୁହେଁ ବେଳେବେଳେ ଏକାଠି ହୋଇଗଲେ, ସାଙ୍ଗ ହୋଇ ନାନା ପ୍ରକାର କୌତୁକିଆ ଖେଳ ଖେଳନ୍ତି । ସାଥି ହୋଇ ଆହାର ଖୋଜି ଯାଆନ୍ତି ।

                ଦିନକର କଥା । ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ଦିନେ ସାଥି ହୋଇ ଆହାର ଖୋଜି ବହୁତ ଦୂରକୁ ଚାଲିଗଲେ । କ’ଣ ହେଲା କେଜାଣି ଗଛ ଉପରେ ରହୁଥିବା ଟିକି ଚଢ଼େଇଟି ଆହାର ସଂଗ୍ରହ କରି ନିଜର ବସାକୁ ବାହୁଡ଼ି ଆସିଲା । ସନ୍ଧ୍ୟା ଯାଇ ରାତ୍ର ହେଲା ତଳ ଟିକି ଚଢ଼େଇ ଆଉ ବସାକୁ ଫେରିଲା ନାହିଁ । ତହୁଁ ବହୁତ ମନଦୁଃଖ କଲା ଉପରେ ରହୁଥିବା ଟିକି ଚଢ଼େଇ । କେତେଦିନ ତାରି କଥା ଭାବି ଭାବି ଖାଇବା ପିଇବା ମଧ୍ୟ ଭୁଲିଗଲା । କ’ଣ ହେବ ଆଉ । ଟିକି ଚଢ଼େଇକୁ ବହୁତ ଖୋଜାଖୋଜି କଲା । ଏମିତି ଖୋଜି ଖୋଜି ନୈରାଶ୍ୟ ହୋଇ ପଡ଼ିଲାରୁ ସବୁ ଦୁଃଖକୁ ମନରେ ଚାପି ସେହିଠାରେ ହିଁ ପଡ଼ିରହିଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...