ମୃତ୍ୟୁକୁ ଭୟ କାହିଁକି?

ଗୋଟିଏ ରାଜ୍ୟରେ ଜଣେ ରାଜା ଥିଲେ । ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଜାବସିଳ ଥିଲେ । ସୁତରାଂ ପ୍ରଜାମାନେ ବି ତାଙ୍କୁ ଦେବତା ଭଳି ପୂଜା କରୁଥିଲେ । ରାଜ୍ୟରେ ଚୋରି, ଡକାୟତି, ହିଂସା ଆଦି କିଛି ନଥିଲା ।

       ହେଲେ ରାଜାଙ୍କ ମନରେ ଭାରି ଦୁଃଖଥିଲା । କାରଣ ସେ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଭାରି ଡରୁଥିଲେ । ରାଜା ପ୍ରତି ମୁହୂର୍ତରେ ଭାବୁଥିଲେ ଯେ ମୃତ୍ୟୁ ଆସି ପହଂଚିଯିବ । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଭୟରେ ଚମକି ପଡୁଥିଲେ ।

       ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ବି ରାଜାଙ୍କ ମନରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଭୟ ଦୂର କରି ପାରିଲେ ନାହିଁ ।

       ଥରେ ସେହି ରାଜ୍ୟକୁ ଜଣେ ସାଧୁବାବା ଆସିଲେ । ସେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଜଟିଳ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରୁଥିବା ଜାଣି ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜାଙ୍କୁ ନେଇ ସାଧୁବାବାଙ୍କ ପାଖରେ ପହଂଚିଗଲେ । ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ସବୁକଥା ଶୁଣିଲା ପରେ ସାଧୁବାବା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାନରେ କ’ଣ ଫୁସ୍ ଫୁସ୍ କରି କହିଦେଲେ ଓ ରାଜାଙ୍କୁ ଏକ ମିଠାଜାତୀୟ ପଦାର୍ଥ ଖାଇବାକୁ ଦେଇ ବିଦା କରିଦେଲେ ।

       ରାଜା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ରଥରେ ବସି ଫେରୁଥାନ୍ତି । ହଠାତ୍ ବାଟରେ ରାଜାଙ୍କର ପେଟବ୍ୟଥା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା । ପେଟବ୍ୟଥା କ୍ରମଶଃ ବଢିଯିବାରୁ ରାଜା ରଥ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ କହିଲେ । ମାତ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଯେତେବେଳେ ଜାଣିଗଲେଯେ, ରାଜା ଝାଡା ଯିବା ଲାଗି ରଥ ଅଟକାଇବାକୁ କହୁଛନ୍ତି,ସେ ଆଗରେ ଥିବା ପୋଖରୀ ପାଖରେ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ କହି ରଥକୁ ଅତି ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଚଳାଇବାପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧେଶ ଦେଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...