ରାଜଗୁରୁଙ୍କ ଶତ୍ରୁତା

ତେନାଲୀରାମାଙ୍କ ଚତୁରତା ହେତୁ ତାଙ୍କର ତ ଖ୍ୟାତି ଦିନକୁ ଦିନ ଖାଲି ବଢିବାରେ ଲାଗିଥାଏ । ଏଣେ ତେନାଲୀରାମାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ରାଜଗୁରୁ ମୋଟେ ସହ୍ୟ କରିପାରୁନଥାନ୍ତି । ସେ ମନେ ମନେ ଖୁବ୍ ବ୍ୟଥିତ ହେଉଥଆନ୍ତି । ରାଜ ସଭାରେ ତେନାଲୀରାମାଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ଯେତିକି ଯେତିକି ବଢୁଥାଏ, ରାଜଗୁରୁଙ୍କର ଖ୍ୟାତି ମଧ୍ୟ ସେତିକି ସେତିକି କମୁଥାଏ । ସେତେବେଳେ ତେନାଲୀରାମା ହିଁ ସମସ୍ତଙ୍କର ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁ ପାଲଟି ଯାଇଥାଆନ୍ତି ।

                ତେଣୁ ରାଜଗୁରୁ ଭାବିଲେ, ତେନାଲୀରାମା ନିଜର ଚତୁରତା ବଳରେ କେତେଥର ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡରୁ ବଂଚିଗଲେଣି । ଗୋଟେ କଥା କଲେ ଠିକ୍ ହେବ । ରାଜା ତାକୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦେବା ଅପେକ୍ଷା ମୁଁ ତାକୁ ଯଦି ମାରିପାରିବି, ତା’ହେଲେ ତ ଖୁବ୍ ଭଲ ହେବ । ଏହା ଭାବି ରାଜଗୁରୁ ତାଙ୍କ ମନକୁ ମନ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲେ । ରାଜଗୁରୁ କିଛି ଦିନ ତୀର୍ଥ କରିଯିବା ପାଇଁ ସେ ନଗର ତ୍ୟାଗ କରି ଚାଲିଗଲେ । କିଛି ବାଟ ଯିବାପରେ ଜଣେ ସୁଆଙ୍ଗ ଅଭିନୟ ଦେଖାଉଥିବା ଲୋକଟିର ଘର ପଡିଲା । ତା’ପାଖରେ କିଛି ଦିନ ଆଶ୍ରୟ ନେବାପାଇଁ ରାଜଗୁରୁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଅନୁରୋଧ କଲେ । ସେ ଲୋକଟି ପାଖରେ ରାଜଗୁରୁ ରହି ତା’ଠାରୁ ସୁଆଙ୍ଗ ଅଭିନୟ ବିଦ୍ୟା ହାସଲ କରି ରାଜାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ସୁଆଙ୍ଗ ଅଭିନେତା ବେଶ ଧାରଣ କରି ଆସି ପହଁଚିଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...