ରାଜାଙ୍କ ନ୍ୟାୟ ବିଚାର

ଜଣେ ପ୍ରଜା ବସିଳ ରାଜା ଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥାଆନ୍ତି । ବେଳେବେଳେ ଦରବାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କଲେ ରାଜା ପ୍ରମୋଦ ଉଦ୍ୟାନକୁ ଯାଇ ପଶା ଖେଳିଥାନ୍ତି ।

       ଦିନକର କଥା । ରାଜାଙ୍କର ପ୍ରମୋଦ ଉଦ୍ୟାନର ଆମ୍ବବଗିଚା ଭିତରେ ପଶାଖେଳ ଚାଲିଥାଏ । ହଠାତ୍ କେଉଁଆଡୁ ଢେଲାଟିଏ ଆସି ରାଜାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବାଜିଲା । ଅବଶ୍ୟ ମୁଣ୍ଡରେ ମୁକୁଟ ଥିବାରୁ ରାଜାଙ୍କର ବିଶେଷ କ୍ଷତି ହେଲାନି; ମାତ୍ର ମୁଣ୍ଡଟି ତକ୍ଷଣାତ୍ ଫୁଲିଗଲା ଓ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭୂତ ହେଲା ।

       ରାଜାଙ୍କର ଏ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ସୈନ୍ୟଦଳ ଚାରିଦିଗକୁ ଖେଦିଗଲେ । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆମ୍ବ ଖାଉଥିବାର ଦେଖିଲେ । ଚିରାଫଟା ଲୁଗା ପିନ୍ଧିଥିବା ସେଇ ଗରିବ ଲୋକକୁ ରାଜାଙ୍କ ଲୋକ ଧରିଆଣିଲେ ।

       ନିକଟରେ ଥିବା ରାଣୀଙ୍କ ପାଖରେ ଯେତେବେଳେ ସେଇ ଗରିବ ଲୋକକୁ ପହଂଚାଇ ଦିଆଗଲା, ସେତେବେଳେ ଲୋକଟି ଅତି ବିକଳରେ କହିଲା, “ମାଆ ! ମୁଁ ଦୁଇଟି ମାତ୍ର ଆମ୍ବ ତୋଳିଛି । ଭୋକରେ ମୋର ପେଟ ଜଳୁଛି ବୋଲି ତୋଳି ଦେଲି । ମୋତେ କ୍ଷମା କରି ଦିଅନ୍ତୁ ।”

       ପାଖରେ ଥିବା ନ୍ୟାୟପାଳ ଲୋକଟିକୁ ପଚାରିଲେ, “ଆଚ୍ଛା, ତୁମେ ରାଜାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଢେଲା ମାରିବାର ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟ କ’ଣ? ତୁମେ କ’ଣ ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟର ଗୁପ୍ତଚର?”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...