ରାଜା ଏବଂ ବୋକା ମାଙ୍କଡ କଥା

       ପ୍ରାଚୀନ କାଳର କଥା । ଗୋଟିଏ ଦେଶରେ ରାଜା ଏକ ମାଙ୍କଡ ପାଳି ଥିଲେ । ମାଙ୍କଡଟିକୁ ରାଜା ଏତେ ପରିମାଣରେ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଯେ ମାଙ୍କଡଟି ରାଜ ଦରବାର ମଧ୍ୟକୁ ଅବାଧରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରୁଥିଲା । ଏପରିକି ରାଜାଙ୍କ କକ୍ଷକୁ କୌଣସି ଜଗୁଆଳି ଜଗି ନଥିଲେ । ରାଜା ଜଗୁଆଳି ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା ନରଖି ମାଙ୍କଡଟି ଉପରେ ଯଥେଷ୍ଟ ଭରସା ରଖିଥିଲେ ।

       ଦିନେ ରାଜା ତାଙ୍କ ଶୟନ କକ୍ଷରେ ଗଭୀର ନିଦ୍ରାରେ ଶୋଇଛନ୍ତି । ମାଙ୍କଡଟି ରାଜାଙ୍କ ପାଖରେ ଥାଏ । ହଠାତ୍ କେଉଁଠୁ ଗୋଟାଏ ମାଛି ଉଡିଆସି ରାଜାଙ୍କ ଛାତି ଉପରେ ବସିପଡିଲା । ମାଛି ଆସି ବସି ପଡିବାର ଦେଖି ମାଙ୍କଡଟି ପ୍ରଥମେ ପଙ୍ଖା ସାହାଯ୍ୟରେ ମାଛିକୁ ଘଉଡାଇଲା । କିଛି ସମୟପରେ ମାଛିଟି ପୁଣି ଆସି ରାଜାଙ୍କ ଛାତି ଉପରେ ବସିବାକୁ ଲାଗିଲା । ବୋକା ମାଙ୍କଡଟି ଏହା ଦେଖି ରାଗିଗଲା । ରାଗିଯାଇ ଖଣ୍ଡାଟି ବାହାର କରି ମାଛି ଉପରେ ଆଘାତ କରିବାକୁ ଲାଗିଲା । ମାଛିଟି ଉଡିଗଲା ସତ କିନ୍ତୁ ରାଜା ଗଭୀର ଭାବରେ ଆଘାତ ପାଇଲେ । କିଛିଦିନ ବୈଦ୍ୟମାନେ ଲାଗିପଡି ରାଜାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କଲେ । କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ରାଜା ମୃତ୍ୟୁବରଣ କଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...