ରୋଗୀକୁ ଭଲ ପାଅ ରୋଗକୁ ନୁହେଁ

ବ୍ରିଟେନ୍ର ଡାକ୍ତର କଲିନ୍ସ ଏକ ଖ୍ୟାତନାମା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତର ଥିଲେ । ସେ ସବୁବେଳେ ଗରିବ, ନିଃସ୍ୱ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ସୁତରାଂ ସେ ଲଣ୍ଡନରେ ରହି ଅଜସ୍ର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଆଦୌ ଚାହିଁଲେ ନାହିଁ । ଫଳରେ ଡାକ୍ତର କଲିନ୍ସ୍ ଚାକିରି ଛାଡିଦେଇ କଙ୍ଗୋର ଘଂଚ ଜଙ୍ଗଲିଆ ଅଂଚଳକୁ ଚାଲିଗଲେ । ସେଠାରେ ସେ କୁଷ୍ଠରୋଗୀଙ୍କୁ ସେବା କରିବା ପାଇଁ ମନସ୍ଥ କରିନେଲେ ।

                ଡାକ୍ତର କଲିନ୍ସ କଙ୍ଗୋ ଅବବାହିକାରେ ପହଁଚି କଠୋର ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଲେ । କାହିଁକିନା ଏଠାକାର ଜଳବାୟୁ ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଇଁ ଭୀଷଣ ପ୍ରତିକୂଳ ଥିଲା । ଏଠାକାର ଅଧିବାସୀମାନେ ମୁଖ୍ୟତଃ କୁଷ୍ଠରୋଗରେ ହିଁ ପୀଡିତ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

                ଡାକ୍ତର କଲିନ୍ସଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟୀୟ ଧର୍ମଯାଜକ ତାଙ୍କର କିଛି ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ସେଠାକୁ ଯାଇଥିଲେ ସେହି କୁଷ୍ଠରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରିବା ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ । ଏବେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ଏହି ଧର୍ମଯାଜକଦଳ ଏକାଠି ମିଶି ନିଃସ୍ୱାର୍ଥ ସେବା ଯୋଗାଇଦେଲେ । ଏହା ସମଗ୍ର କଙ୍ଗୋ ଅଂଚଳରେ ଚହଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଦେଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...