ରୋଗ ଠାରୁ ଔଷଧ ଦୁଃଖ ଦାୟକ

ବର୍ଷା ଋତୁ ହୋଇ ଥିବାରୁ ନଈରେ ବନ୍ୟା ଆସି ଥିଲା । ନଈରେ ଭରପୂର ପାଣି ଥିବା ସତ୍ୱେ ଗୋଟିଏ ଗଧିଆ ସାହସ କରି ପାଣି ଭିତରକୁ ଡିଆଁ ମାରିଲା ନଈର ସେପଟକୁ ଯିବ ବୋଲି । ଯେତେ ବେଳେ ଗଧିଆ ପହଁରି ପହଁରି ମଝି ନଈରେ ଆସି ପହଁଚିଲା ସେତେ ବେଳେ ପାଣିର ପ୍ରବଳ ଭଉଁରୀରେ ତାକୁ ତଳ ଆଡକୁ ଭିଡିଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ହିମ୍ମତ୍ ହାରିଲା ନାହିଁ ସେ ଲଗାତାର ତା’ର ଗୋଡ ହଲେଇ ହଲେଇ ପହଁରିବାକୁ ଲାଗିଲା । ବହୁତ ପ୍ରତିକୁଳ ସତ୍ୱେ ସେ ଆର ପାରିରେ ପହଁଚି ଗଲା । କିନ୍ତୁ କୂଳରେ ଥିବା ଚିଙ୍ଗୁଡିଆ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ତାର ଗୋଡ ଛନ୍ଦି ହୋଇ ଗଲା । ସେ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କଲା ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ।

ଏହି ଭଳି କଷ୍ଟ କରୁ ଥିବା ସମୟରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ବିପଦ ତା’ ଉପରେ ମାଡି ଆସିଲା । ହଜାର ହଜାର ମଶା ତାକୁ ଘେରି ଯାଇ ତା’ର କୋମଳ ଶରୀରରୁ ରକ୍ତ ପିଇବାକୁ ଲାଗିଲେ । ବିଚରା ଗଧିଆଟି ଏଭଳି କଷ୍ଟକୁ କିଭଳି ସମ୍ଭାଳି ପାରିଥା’ନ୍ତା । ବିଚରା ଗଧିଆଟି ଦୌଡି ପଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେଥିରେ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳ ହେଉ ଥିଲା । ଦଳରେ ଅଟକି ସେ ପାଟି କରି ଚିତ୍କାର କରୁ ଥିଲା । ବୁଦା ଭିତରେ ବୁଲୁ ଥିବା ଗୋଟିଏ ଝିଙ୍କ ଗଧିଆର ବିକଳ ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ଗଧିଆ ନିକଟରେ ଆସି ପହଁଚିଲା । ସେ ଗଧିଆର କଷ୍ଟକୁ ସହ୍ୟ କରି ନ ପାରି ସେ ଯାଇ କହିଲା – କ’ଣ ଗଧିଆ ଭାଈ ଏହି ମଶା ମାନେ ତୁମକୁ ଅନେକ କଷ୍ଟ ଦେଲେଣି । ଚାହୁଁଛ ଯଦି ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଘଉଡାଇ ଦେଇ ପାରେ କି?

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...