ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଉପହାର

ବହୁତ ଦିନ ତଳର କଥା । ଗୋଟିଏ ଆଶ୍ରମରେ ଜଣେ ସାଧୁ ରହୁଥିଲେ । ଆଉ ସେହି ସାଧୁଙ୍କର ଅନେକ ଗୁଡିଏ ଶିଷ୍ୟ ଥିଲେ । ସେ ଶିଷ୍ୟମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଏକ ଶବର ପିଲା ବି ଥିଲା । ସେ ଶବର ପିଲାଟି ସାଧୁଙ୍କ ଠାରୁ ସମସ୍ତ ଯୁଦ୍ଧବିଦ୍ୟା କଳା ବି ଶିଖିଥିଲା । ସେ ସାଧୁଙ୍କ ଆଶ୍ରମରେ ଜାତି ଭେଦ ଭାବ ଏମିତି କିଛି ବି ନ ଥିଲା । ଯେ କୌଣସି ଜାତିର ପିଲା ସେ ସାଧୁଙ୍କ ଶିଷ୍ୟତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରି ଯେ କୌଣସି ବିଦ୍ୟା ଶିକ୍ଷା ଲାଭ କରିପାରୁଥିଲା ।

ଦିନକର କଥା । ସେ ଦେଶର ରାଜା ପଦ୍ମଦେବ ଘୋଷଣା କଲେ ଯେ ସେ ରାଜ୍ୟ ଶାସନ କରିବାର ତ ପଚିଶବର୍ଷ ହୋଇଗଲାଣି । ସମସ୍ତ ପ୍ରଜାମାନେ ବି ସୁଖ ଶାନ୍ତିରେ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ରାଜ୍ୟରେ କେହିବି ଆଉ ଗରିବ ନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ରାଜାଙ୍କ ସୁଶାସନ ପାଇଁ ସେ ରାଜାଙ୍କୁ କିଛି ନା କିଛି ବସ୍ତୁ ଉପହାର ଦେବେ । ତାପରେ ଉପହାର ଦବାର ଦିନ ଠିକ୍ କରିଦିଆଗଲା । ଏ ଶବର ପିଲାର ତ ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ ସାଧୁ ସେ ଶବର ପିଲାକୁ କହିଲେ – ‘ତୁମର ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ଏବେ ତୁମେ ତୁମର ଘରକୁ ଯାଇ ପାର ମାତ୍ର ଗଲାବେଳେ ମୋ ତରଫରୁ କିଛି ଉପହାର ରାଜାଙ୍କୁ ଦେଇଯିବ ।’ ତାପରେ ସେ ସାଧୁ ଗୋଟିଏ ବଡ ଖାଲି କାଚ ବୋତଲ ଶବର ପିଲା ହାତରେ ରାଜାଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...