ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି – Odia Gapa

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି

ଦିନକର କଥା ବୁଦ୍ଧଦେବ ନିଜର ଶିଷ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ପରିଭ୍ରମଣ କରୁଥାନ୍ତି । ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ଜଣେ ଶିଷ୍ୟ ବୁଦ୍ଧଦେବଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ଛଳରେ କହିଲେ, ଗୁରୁଦେବ ଏହି ପୃଥିବୀରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି କିଏ? ଟିକିଏ ହସି ଦେଇ ବୁଦ୍ଧଦେବ କହିଲେ ଏହି ପୃଥିବୀରେ ଚାରିପ୍ରକାର ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି :- ଯେଉଁମାନେ କି ନିଜର ମଙ୍ଗଳ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ ବା ଅନ୍ୟର ମଙ୍ଗଳ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି :- ଯେଉଁମାନେ କି ଅନ୍ୟର ଭଲ ଓ ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ନିଜର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ କୌଣସି ଚିନ୍ତା ବା କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି :- ଯେଉଁମାନେ କି ସଦାସର୍ବଦା ନିଜର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟିତ ହୋଇଥାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ କୌଣସି ବି କାର୍ଯ୍ୟ ବା ଚେଷ୍ଟା ଆଦୌ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଚତୁର୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତି :- ଯେଉଁମାନେ କି ନିଜର ମଙ୍ଗଳ ସାଧନ କରିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଅନ୍ୟର ତଥା ଏ ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି ବା ଚିନ୍ତା କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତଥାନ୍ତି ।

ଏହି ଚାରି ପ୍ରକାର ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ହିଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଯେ କି ନିଜର ମଙ୍ଗଳ ସହିତ ଅନ୍ୟର ମଙ୍ଗଳ ତଥା ଏ ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ବି ସଦା ସର୍ବଦା ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...