ସତ୍କର୍ମର ପୁଣ୍ୟଫଳ

ଗୋଟିଏ ଚୋର ଥିଲା । ସେ ଧରାପଡିଯିବା ଭୟରେ ବଡ ଚୋରି ନକରି ଛୋଟ ଛୋଟ ଚୋରି କରୁଥାଏ । ଏହାଦ୍ୱାରା ସେ ତା’ର ପରିବାର ପୋଷଣ କରିବାରେ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରୁଥାଏ । ଦିନେ ସେ ଭାବିଲା ଧରାପଡିଯିବି ପଛେ ବଡ ବଡ ଚୋରି କରିବି । ଫଳରେ ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣରେ ଆଉ କିଛି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ ।

       ଏବେ ଚୋରଟି କ’ଣ ଭାବିଲା କେଜାଣି ବଡ ଚୋରି ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଈଶ୍ୱରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ପାଇଁ ମନ୍ଦିରକୁ ଗଲା । କେବେ ମନ୍ଦିର ଦୁଆର ମାଡି ନ ଥିବା ଚୋରଟି ଏବେ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ପଶି ଠାକୁରଙ୍କ ଉପରେ ଫୁଲ ଚଢାଇ ପ୍ରାର୍ଥନା କଲା, ସେ କିପରି ତା’ର ଚୋରିକାମ ସୁରୁଖୁରୁରେ ଶେଷ କରିଦେବ ।

       ଚୋରଟି ଠାକୁରଙ୍କ ଉପରେ ଫୁଲ ଚଢାଇ ତରତର ହୋଇ ଫେରୁଥାଏ । ଏଣେ ରାତି ମାଡି ଆସୁଛି, ଶୀଘ୍ର ଗଲେ ଚୋରି କରିବ । ଏହା ଭାବି ଆସୁ ଆସୁ ପଥର ଉପରୁ ତା’ର ଗୋଡ ଖସିଯାଇ ପିଟି ହୋଇ ପଡିଲା । ଫଳରେ ମୁଣ୍ଡ ପିଟିହୋଇ ପଡି ମରିଗଲା ସେ ଚୋରଟି ।

       ମୃତ୍ୟୁପରେ ଚୋରକୁ ଯମଦୂତମାନେ ନେଇ ଗଲେ । ତା’ପରେ ଯମରାଜ ଚିତ୍ରଗୁପ୍ତଙ୍କ ପାଞ୍ଜିରୁ ଚୋରର ସୁକର୍ମ କୁକର୍ମର ହିସାବକରି ଚୋରକୁ କହିଲେ, “ତୁମର କର୍ମ ପଞ୍ଜିକାରେ ଏଭଳି କିଛି ସୁକର୍ମ ଅଛି, ଯାହାର ଫଳ ସ୍ୱରୂପ ତୁମେ ସ୍ୱର୍ଗକୁ ଯିବ । ଆଉ ସେହି ସୁକର୍ମ ହେଲା, ତୁମେ ମରିବା ପୂର୍ବରୁ ଠାକୁରଙ୍କ ଉପରେ ଫୁଲ ଚଢାଇ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛ । ଏହି ହେତୁରୁ ତୁମକୁ ମାତ୍ର ତିନିଘଡି ପାଇଁ ସ୍ୱର୍ଗବାସ ମିଳିବ । ଆଉ କିଛି ତୁମର କହିବାର ଥିଲେ କହିପାର ।”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...