ସମୁଚିତ ଶାସ୍ତି

ନିଶା ଗରଜୁଥାଏ । ତୁହାକୁ ତୁହା ଶୀତଳ ପବନ ସାଙ୍ଗକୁ ମୃଦୁ ମୃଦୁ ବର୍ଷା ବି ହେଉଥାଏ । ବଣବୁଦା ଭିତରୁ ଭାସି ଆସୁଥିବା ସାଇଁ ସାଇଁ ଶବ୍ଦ ତଥା ଶ୍ୱାନ ଶ୍ୱାପଦଙ୍କ ରଡି ସାଙ୍ଗକୁ ଶୁଭୁଥାଏ ଅଶରୀରୀମାନଙ୍କ ଅଟ୍ଟହାସ୍ୟ । ଘନଘନ ବିଜୁଳି ଆଲୁଅରେ ଦିଶିଯାଉଥାଏ ଭୟାବହ ମୁହଁଟି ମାନ ।

                କିନ୍ତୁ ରାଜା ବିକ୍ରମାର୍କ ତିଳେମାତ୍ର ବିଚଳିତ ବୋଧ ନ କରି ସେହି ପ୍ରାଚୀନ ବୃକ୍ଷଟି ପାଖକୁ ଲେଉଟିଗଲେ ଏବଂ ବୃକ୍ଷାରୋହଣପୂର୍ବକ ଓହ୍ଲାଇ ଆଣିଲେ ସେ ଶବଟିକୁ । ତେବେ, ତାକୁ କାନ୍ଧରେ ପକାଇ ଶୁନ୍ଶାନ୍ ଶ୍ମଶାନ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ମାତ୍ରେ ଶବସ୍ଥିତ ସେହି ବେତାଳ କହିଲା, “ରାଜନ୍! ଅର୍ଦ୍ଧରାତ୍ରର ଏହି ଘୋର ଅନ୍ଧକାର । ଶ୍ମଶାନର ଭୟାବହ ପରିବେଶ । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଖାତିର୍ ନ କରି ତୁମର ଏହି ଉଦ୍ୟମ ଓ ନିଷ୍ଠା ମୋ ମନରେ ବିସ୍ମୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ଏପରି କଠୋର ପରିଶ୍ରମ ହେତୁ ମୁଁ ଜାଣିପାରେ କି? କେଉଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ତୁମେ ଏସବୁ କରୁଛ? କୌଣସି ଅଦ୍ଭୁତ ଶକ୍ତି ହାସଲ ପାଇଁ ନୁହେଁ ତ? ଏଥିପାଇଁ ତ ଅନେକ ମାର୍ଗ ରହିଛି । ତନ୍ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ତପସ୍ୟା । ତପୋସଂପନ୍ନ ତପସ୍ୱୀ ଅଦ୍ଭୁତ ଶକ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତି କରନ୍ତି । ସ୍ୱପ୍ରୟୋଜନ ପାଇଁ ଏପରି ଶକ୍ତିର ପ୍ରାୟାଗ ନିଷ୍ଫଳ ହୁଏ । ଏହା ଅପରର ଅଭୀଷ୍ଟ ସାଧନ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ରହେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସାର୍ବଜନୀନ ସତ୍ୟର ବିରୁଦ୍ଧାଚରଣ କରି ଜଣେ ସାଧୁ ନିଜର ସ୍ୱାର୍ଥ ହାସଲ ପାଇଁ ନିଜର ଅଦ୍ଭୁତଶକ୍ତିର କିପରି ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲେ, ତାର ଏକ କାହାଣୀ ମୁଁ ତୁମକୁ ଶୁଣାଉଛି । ଏହା ତୁମର ମାର୍ଗଦର୍ଶକ ହେବା ସହିତ ପଥଶ୍ରମ ଲାଘବ କରିବ ।” ତା’ପରେ ବେତାଳ ତା କାହାଣୀ କହିବା ଆରମ୍ଭ କଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...