ସମ ଜାତି ସହ ବନ୍ଧୁତା

ଗୋଟିଏ ମୂଷା ଆଉ ବେଙ୍ଗ ଭିତରେ ଏକଦା ଗୋଟିଏ ପୋଖରୀ କୂଳରେ ଦେଖା ହୋଇ ଗଲା । ସେହି ଥରେ ଦେଖାରେ ହିଁ ଦୁଇ ଜଣ ଯାକ ଘନିଷ୍ଟ ମିତ୍ର ଭାବେ ପରିଣତ ହୋଇ ଗଲେ । ଏକଦା ମୂଷା ବେଙ୍ଗକୁ କହିଲା ଚାଲ ଏହି ଠାରୁ ପଳାଇ ବିଦେଶକୁ ଚାଲି ଯିବା । କାରଣ ବିଦେଶରେ ପ୍ରଚୁର ଖାଇବାକୁ ମିଳିବ । ଆନନ୍ଦରେ ଆମେ ସେଠାରେ ଭୋଜନ କରିବା ଆଉ ସୁଖରେ ରହିବା ।

ବେଙ୍ଗ ମୂଷା କଥା ଶୁଣି କହିଲା – ବନ୍ଧୁ ମଞ୍ଜି କଥାଟିଏ କହିଛ? ମୁଁ ବି ଚାହୁଁଥିଲି ଜଣେ କେହି ମିଳନ୍ତା କି ମୁଁ ଏ ଜାଗା ଛାଡି ବିଦେଶକୁ ପଳାଇ ଯାଆନ୍ତି ଆଉ ସେଠାରେ ଖାଇ ପିଇ ଆରାମ୍ରେ ରହନ୍ତି । ତେବେ ଶୁଭ କାମରେ ଡେରି କରିବା ନାହିଁ । ସଂଗେ ସଂଗେ ବାହାରି ପଡିବା । ମୂଷା କହିଲା – ତେବେ ଯିବା ଆଗରୁ ଗୋଟିଏ କାମ କରିବା ଗୋଟିଏ ମୋଟା ସୂତାରେ ଦୁଇ ଜଣ ପରସ୍ପରର ଅଂଟାକୁ ଭଲ କରି ବାନ୍ଧି ଦେବା । ଫଳରେ ଯେତେ ଯାହା ଝଡ ଝଞ୍ଜା ଆସିଲେ ମଧ୍ୟ ଆମେ ଦୁଇ ଜଣ କେବେ କେହି କାହା ଠାରୁ ହଜି ଯିବା ନାହିଁ । ଆଉ ସୁଖ ଦୁଃଖରେ ଦୁଇ ଜଣ ପରସ୍ପରର କାମରେ ଆସିବା ।

ମୂଷାର ଏଭଳି କଥା ବେଙ୍ଗକୁ ଭାରି ସୁହାଇଲା । ସେ ସଂଗେ ସଂଗେ କେଉଁଠୁ ଗୋଟିଏ ମୋଟା ଦଉଡି ଯୋଗାଡ କରି ଆଣି ନିଜ ନିଜର ଅଂଟାରେ କଷି କରି ବାନ୍ଧି ଦେଲେ ଏବଂ କହିଲେ ଯେତେ ଚଂଚଳ ହେବ ବାହାରି ପଡ । କାଳ ବିଳମ୍ବ ନ କରି ବାହାରି ପଡ । ମୁଁ ଡେଇଁ ଡେଇଁ ବାହାରୁଛି, ତୁମେ ମୋ ପଛରେ ଦୌଡି ଦୌଡି ବାହାରି ପଡ – ବୋଲି ବେଙ୍ଗ କହିଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...