ସାଧୁତା ଓ ସତ୍ୟବାଦିତା ମାନବର ଅମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପଦ – Odia Gapa

ସାଧୁତା ଓ ସତ୍ୟବାଦିତା ମାନବର ଅମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପଦ

ସାଉଦୀଆରବରେ ‘ବୁଖାରୀ’ ନାମକ ଜଣେ ବିଦ୍ୱାନ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ସାଧୁତା, ନିଷ୍ଠା, ସଚ୍ଚୋଟପଣିଆ, ଚରିତ୍ରବତା ଯୋଗୁଁ ସେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଥିଲେ । ଏକଦା ସେ ସମୁଦ୍ର ପଥରେ ଦୀର୍ଘପଥ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ । ଯାତ୍ରାବେଳେ ଆବଶ୍ୟକସ୍ଥଳେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ଲାଗି ସେ ତାଙ୍କ ସାଥୀରେ ଆରବୀୟ ମୁଦ୍ରା ଏକହଜାର ‘ଦିନାର’ ମୁଦ୍ରାର ଏକ ପୁଟୁଳି ବାନ୍ଧି ନେଇଥାନ୍ତି । ଏହି ପୁଟୁଳିଟିକୁ ସେ ଅତି ସତର୍କତାର ସହିତ ରଖୁଥିଲେ ।

                ଯାତ୍ରାବେଳେ ସେ ଜାହାଜ ଭିତରେ ତ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ । ଯାତ୍ରାବେଳେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ପରସ୍ପର ଭିତରେ ପରିଚିତ ହୋଇଗଲା ପରେ ବୁଖାରୀ ବାବାଙ୍କଠାରୁ ଜ୍ଞାନଚର୍ଚ୍ଚା ସମସ୍ତେ ଶୁଣିଲେ । ସେହି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ବୁଖାରୀ ବାବାଙ୍କର ଅତି ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ହୋଇଗଲା । ବୁଖାରୀ ବାବାଙ୍କ ପାଖରେ ଏତେ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ଅଛି ବୋଲି ଦେଖି ସେ ଲୋଭାସକ୍ତ ହୋଇଗଲା । ତା’ପରେ ସେ ଯେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବାବାଙ୍କ ପୁଟୁଳିଟିକୁ ନେଇଯିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଉଣ୍ଡିଲା ।

                ଏହିପରି ଭାବି କିଛି ସମୟ ପରେ ସେହି ଯାତ୍ରୀଜଣକ ମିଛରେ ଅଭିନୟ କରି ଜୋର୍ରେ ଚିତ୍କାର କରି କହିଲା, “ମରିଗଲି, ମରିଗଲି । ମୋର ସବୁ ଚାଲିଗଲା ।”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...