ସାଧୁ ଭକ୍ତ

ଜଣେ ଗରିବ ଭକ୍ତ ଥିଲେ । ଦୈନିକ ରୋଜଗାରରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଦି’ ମୁଠା ଖାଇ କେବଳ ବଂଚିରହିବା ଛଡା ଆଉ କିଛି ବାଟ ନ ଥିଲା । ଭବିଷ୍ୟତ ବିପଦ ଆପଦ ପାଇଁ କାଣି କଉଡିଟିଏ ସଂଚିବା ପାଇଁ ବି କିଛି ବଳକା ରହୁ ନଥିଲା । ତାଙ୍କର ବାସଗୃହ ବୋଲି ଝୁମ୍ପୁଡି ଘର ଖଣ୍ଡିଏ, ସମ୍ପତି ବାଡି ବୋଲି ପିନ୍ଧାଲୁଗା ଦି’ଖଣ୍ଡ ଓ ରୋଷେଇ ସରଂଜାମ ଦି’ଟା ଛଡା ଆଉ କିଛି ନ ଥିଲା । ହେଲେ ତାଙ୍କ ମନରେ ତିଳେ ଦୁଃଖ ନଥାଏ । ଦିନରାତି ଭଗବାନଙ୍କୁ ଡାକିଡାକି ସମୟ ବିତାଉ ଥିଲେ ।

       ଭକ୍ତ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗରିବ ହେଲେ ବି ମନରେ ଦୁଃଖ ନଥିଲା କି କେଉଁଠାରୁ କେବେ ଅଧିକ ଧନ ପାଇବାର ଆଶା ରଖିନଥିଲେ । ଏହିଭଳି ଜଣେ ସଦାଚାରୀ ଭକ୍ତକୁ ଈଶ୍ୱର ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚାହିଁଲେ ।

       ଭକ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟହ ପ୍ରାତଃକାଳରେ ନଦୀକୁ ସ୍ନାନ କରିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି । ଦିନକର କଥା, ସେ ସ୍ନାନ କରୁଥିଲା ବେଳେ ଦେଖିଲେ ନଦୀକୂଳରେ ଗୋଟିଏ ଢାଳ, ହଳେ କଠଉ ଓ ନୂଆବସ୍ତ୍ର ରହିଛି । ଏହାକୁ ଦେଖି ଭକ୍ତ ମନେ ମନେ ଭାବିଲେ ବୋଧହୁଏ କିଏ ଏହାକୁ ରଖି ନଦୀରେ ସ୍ନାନ କରୁଛି । କିଛି ସମୟ ନିରୀକ୍ଷଣ କଲାପରେ ସେ କାହାର ସନ୍ଧାନ ପାଇଲେ ନାହିଁ । ପୁଣି ଭାବିଲେ ବୋଧହୁଏ କିଏ ଏହାକୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଛି । ମାତ୍ର ଅନ୍ୟର ଦ୍ରବ୍ୟ ଉପରେ ଆଖି ପକାଇବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ଭାବି ଭକ୍ତ ନିଜ ବାଟରେ ଫେରିଯିବା ପାଇଁ ବାହାରିଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ଗପ ସାରଣୀ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ