ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ଜଙ୍ଗଲପରୀ – Odia Gapa

ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ଜଙ୍ଗଲପରୀ

ମାଳତୀପୁର ଗାଆଁରେ ଗୋଟିଏ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଥାଏ । ସେହି ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଜୁ ପାଠ ପଢୁଥାଏ । ତା ମା’ ଥିଲା ବିଧବା ଓ ଅତି ଗରିବ । ମା’ କାମଧନ୍ଦା କରି ରାଜୁର ସବୁ ଇଚ୍ଛାକୁ ପୂରଣ କରୁଥାଏ । ଦିନେ ସେ ରାଜୁର ମାଆକୁ ଭୀଷଣ ଜ୍ୱର ହେଲା । ସେ ଆଉ ପୂର୍ବପରି କାମ ଧନ୍ଦା କରିପାରିଲା ନାହିଁ । ରାଜୁ ତା ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଏ ସିନା, ହେଲେ ତା ମନଟା ଥାଏ ତା ମାଆ ପାଖରେ । ଏଣେ ରାଜୁ ପାଖରେ ଟଙ୍କାଟିଏ ବି ନଥାଏ ଔଷଧ କିଣିବା ପାଇଁ ।

ଜଙ୍ଗଲ ବାଟଦେଇ ଯିବା ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକଙ୍କୁ ରାଜୁ ଦେଖିଲା । ଦୀର୍ଘକାୟ ସେ ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକ । ତାଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ପାଖାପାଖି ୭ଫୁଟ୍ ହେବ । ରାଜୁର ହାତକୁ ଧରି ପକାଇ ସେ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକଟି କହିଲା – ତୋ ମାଆ ଦେହ ଭଲ ନାହିଁ । ଏଇ ଔଷଧ ଦୁଇପାନ ନେଇ ତୁ ତୋ ମାଆକୁ ଖୁଆଇ ଦେବୁ । ସେ ନିଶ୍ଚୟ ଭଲ ହୋଇଯିବ । ତହୁଁ ସେ ରାଜୁ ଔଷଧ ହାତରେ ଧରି ପଚାରିଲା –ତୁମେ କିଏ? କାହିଁକି ମୋତେ ଏହି ଔଷଧ ଦେଉଛ । ଏକଥା ଶୁଣି ସେ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକଟି କହିଲା ମୁଁ ଅସହାୟର ବାନ୍ଧବୀ, ମୋ ନାଁ ଜଙ୍ଗଲ ପରୀ । ମୁଁ ଆକାଶର ପରୀରାଇଜରୁ ଆସି ଏଠି ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ବାସ କରିଛି । ଯିଏ ଅସୁବିଧାରେ ରହିଥାଏ କିମ୍ବା ଅସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଔଷଧ ପାଇଁ ଟଙ୍କାଟିଏ ବି ନପାଏ, ମୁଁ ସେଇମାନଙ୍କୁ ହିଁ ସାହାଯ୍ୟ ଦିଏ । ବନ ଦେବୀଙ୍କ ଦୟାରୁ ମୁଁ ସବୁକିଛି ବିଦ୍ୟାକୁ ଆୟତ କରିଛି । ତୁ ଏ ଔଷଧ ତୋ ମାଆକୁ ଦେବୁ । ତାହେଲେ ଯାଇ ତୋ ମାଆ ନିଶ୍ଚୟ ଭଲ ହୋଇଯିବ । ତୋର କିଛିବି ଅସୁବିଧା ହେଲେ ତୁ ମୋତେ ହିଁ ଡାକିବୁ ମୁଁ ତୋତେ ଏହି ରୂପରେ ହିଁ ଦେଖାଦେବି ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...