ସିଦ୍ଧିଲାଭର ସଦୁପଯୋଗ

ଏକ ବିଶାଳ ନଗରୀ ଥିଲା । ସେଠାରେ ଜଣେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ବାସ କରୁଥିଲେ । ଦିନେ ସେ ମନେ ମନେ ଠିକ୍ କଲେ ହିମାଳୟକୁ ଯାଇ ତପସ୍ୟା କରିବେ । ଶେଷରେ ସେଇଆ ହେଲା । କଠୋର ତପସ୍ୟା କରି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ସିଦ୍ଧିଲାଭ କଲେ । ସେଥିରେ ଅନ୍ତରୀକ୍ଷକୁ ଯାଇ ଫେରିବା ସିଦ୍ଧି ଥିଲା ଅନ୍ୟତମ ।

       ହିମାଳୟରୁ ଫେରି ଆତ୍ମବଡିମା ପ୍ରକାଶ ପାଇଁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ସିଦ୍ଧିର କୌଶଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବି କଲେ । ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କର ଅଲୌକିକ ଶକ୍ତି ଯିଏ ଦେଖିଲା ପ୍ରଶଂସା ନକରି ରହି ପାରିଲା ନାହିଁ ।

       ସେହି ସମୟରେ ନଗରୀରେ ଏକ ରାକ୍ଷସ ଉପଦ୍ରବ କରୁଥାଏ । ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କ ସିଦ୍ଧି ସମ୍ପର୍କରେ ସେହି ରାକ୍ଷସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା । ସୁତରାଂ ରାକ୍ଷସ ନିଜର ରୂପ ବଦଳାଇ ଏକ ସାଧାରଣ ମଣିଷ ରୂପେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ନିକଟକୁ ଗଲା ।

       ଏବେ ରାକ୍ଷସ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କୁ ଅତି ବିନମ୍ରଭାବରେ କହିଲା, “ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହାଶୟ, ଦୟାକରି ମୋତେ ଅନ୍ତରୀକ୍ଷକୁ ଯିବା କୌଶଳ ବତାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।”

       ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ତ ଅତି ଚତୁର ଥିଲେ । ସେ ଭାବିଲେ ଏହାର ଅନ୍ତରାଳରେ ନିଶ୍ଚୟ କିଛି ରହସ୍ୟ ରହିଛି । ତେଣୁ ସେ ଏହି ବିଦ୍ୟା ନ ଶିଖାଇବା ଆଳରେ କହିଲେ, “ମୋତେ ଅନ୍ତରୀକ୍ଷକୁ ଏକା ଏକା ଯିବାର କୌଶଳ ଜଣାଅଛି । କାହାକୁ ସାଥୀରେ ନେଇ ଯିବା ଜଣା ନାହିଁ ।”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...