ହଜାରେ ବାଲ୍ଟି ପାଣି

ୱାକିଓର ଗାଁ ପାଖରେ ସମୁଦ୍ର । କୂଳରେ ଆବୁଡା ଖାବୁଡା ବଡ ବଡ ପଥର କୁଦ ସବୁ । ସମୁଦ୍ର ଲହରୀ ଘୂ ଘୂ ହୋଇ ଦିନ ରାତି ମଥା ପିଟୁଥାନ୍ତି ସେଠି । ଜୁଆର ଆସିଲେ ମୁଣ୍ଡ ବୁଡାଇ ଦିଅନ୍ତି ସେ ପଥରମାନେ । ପୁଣି ଜୁଆର ଫେରିଗଲେ ସେମାନେ ମୁଣ୍ଡ ଟେକନ୍ତି । ସେଇ ବେଳରେ ଗାଁ ପିଲାଏ ସବୁ ଧାଇଁ ଧାଇଁ ଯାଇ ଚଢନ୍ତି ସେ ପଥର କୁଦମାନଙ୍କ ଉପରେ । ପୁଣି ଜୁଆର ଆସିବା ବେଳ ହେଲେ କିତିକାତିଆ ହୋଇ ଧାଆଁନ୍ତି କୂଳକୁ । ଏହା ନିତି ଦିନିଆଁ ଖେଳ ସେ ଗାଁ ପିଲାଙ୍କର ।

                ତାଙ୍କ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କର ବେଉସା ହେଲା ସମୁଦ୍ରରୁ ମାଛ ମାରିବା, ନହେଲେ ତିମି ଶିକାର କରିବା । ୱାକିଓର ବାପା ଜଣେ ଭଲ ତିମି ଶିକାରୀ ।

                -“ତୁମେ ସବୁବେଳେ ତିମିଙ୍କୁ ଶିକାର କର କାହିଁକି ଯେ? ମୋ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ବାପାମାନେ ତ କେତେ କେତେ ଅଲଗା କାମ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ହାତ ତ କାହିଁ କେବେ ତିମିଙ୍କ ରକ୍ତରେ ନାଲି ହଉନି?” ଏହି କଥା ଦିନେ ୱାକିଓ ପଚାରିଲା ତା’ ବାପାଙ୍କୁ ।

                ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ ଶୁଣି କିଛି ସମୟ ଭାବି ୱାକିଓର ବାପା ଉତ୍ତର ଦେଲେ – “ମତେ ତ ତିମି ଶିକାର ଛଡା ଆଉ କିଛି ବି କାମ ଜଣାନାହିଁ ।” ଏହା ଶୁଣି ୱାକିଓ ଚୁପ୍ ହୋଇ ଗଲା ସିନା କିନ୍ତୁ ତା’ ମନ ସେଥିରେ ଆଦୌ ମାନିଲା ନାହିଁ ।

ତା’ପରେ ସେ ଚୁପ୍ ଚୁପ୍ ଚାଲିଗଲା ତା ଜେଜେଙ୍କ ପାଖକୁ ଓ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚାରିଲା ସେଇ ଏକା ପ୍ରଶ୍ନ ।

“ଜେଜେ ! ତୁମେ ମୋ ବାପାଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି କାମ ଶିଖାଇ ପାରିଲ ନାହିଁ କାହିଁକି?”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...