ହିଂସାର ଫଳ ଖରାପ – Odia Gapa

ହିଂସାର ଫଳ ଖରାପ

ତୁଳସୀପୁର ବୋଲି ଏକ ଗାଁରେ ଗୋଟିଏ ଧୋବା ଗୋଟିଏ ଗଧ ଓ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଛେଳି ପାଳୁ ଥିଲେ । ଗଧ ପିଠିରେ ବୋଝ ଲଦି ସେ ନଈକୁ ନେଇ ଯାଏ ତାର ଲୁଗା ସଫା କରିବାକୁ । ସେଥି ପାଇଁ ସେ ଗଧର ଉପଯୁକ୍ତ ଧ୍ୟାନ ନେବାକୁ ଯାଇ ତାକୁ ଦାନା, ପାଣି, ଘାସ ଇତ୍ୟାଦି ଖାଇବାକୁ ଦଉ ଥିଲା ।

                ଏ ସବୁ ଛେଳି ଦେଖି ଗଧ ଉପରେ ତା’ର ହିଂସା ହେଉ ଥିଲା । ସେ ଚାହୁଁ ଥିଲା କିଭଳି ଭାବରେ ଗଧ ଉପରେ ମାଲିକର ବିତୃଷ୍ଣା ଭାବ ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରିବ ।

                ଏହି ପରି ଭାବୁ ଭାବୁ ଛେଳିର ଏକ ଉପାୟ ମୁଣ୍ଡରେ ଜୁଟିଲା । ଦିନେ ସୁଯୋଗ ଦେଖି ଗଧକୁ କହିଲା ଭାଈ! ମାଲିକ ମୋତେ ଖୋଲା ଛାଡି ଦଉ ଛନ୍ତି । ଫଳରେ ମୁଁ ଯେଉଁଠିକୁ ଚାହେଁ ସେଠାକୁ ଯାଇ ପାରେ । ନିଜ ମନ ଇଚ୍ଛା ନିଜେ ବିଚରଣ କରି ପାରେ । ପରନ୍ତୁ ମୋର ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠେ ଯେ ମାଲିକ ତୁମ ସହିତ ଏତେ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କାହିଁକି କରୁଛନ୍ତି? ସବୁ ଦିନ ତୁମ ପିଠି ଉପରେ ବୋଝ ଥୋଇ ଦୂରରେ ଥିବା ନଈକୁ ନେଇ ଯାଆନ୍ତି । ପୁଣି ତୁମ ପିଠିକୁ ବାଡିରେ ପିଟନ୍ତି । ସେ କାହିଁକି ଏଭଳି ତୁମ ସାଥେ କରନ୍ତି ମୁଁ କିଛି ବୁଝି ପାରେନା?

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...