ହୃଦୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଶ୍ରୀନିବାସ ନାମକ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣକାର ସଂପ୍ରଦାୟର ଜଣେ ଶେଠ୍ ଥିଲେ । ସେ ଅତି କୃପଣ ଥିଲେ । ଦିନେ ଜଣେ ଗରିବ ବ୍ରାହ୍ମଣ ଶ୍ରୀନିବାସଙ୍କୁ ଭେଟି ଝିଅ ବିଭାଘର ନିମନ୍ତେ କିଛି ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ । ଶ୍ରୀନିବାସ ବହୁ ଚିନ୍ତା କଲା ପରେ ଦୁଇ ଥାଳିରେ ରଖାଯାଇଥିବା କିଛି ଅର୍ଥ ଆଣି ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖି ଉଭୟରୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖା ଟଙ୍କା ନେବାପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଲେ । ବ୍ରାହ୍ମଣ ଏଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନହୋଇ ଶେଠ୍ଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନିଜ ଦୁଃଖ କଥା କହି ସହାୟତା ମାଗିଲେ । ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣକାର କୃପଣ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପତ୍ନୀ ଅତିଶୟ ଦୟାଳୁ ଥିଲେ । ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କୁ ସେ ନାକରେ ପିନ୍ଧିଥିବା ହୀରାଫୁଲଟି ଓହ୍ଲାଇ ଦେଇଦେଲେ । ବ୍ରାହ୍ମଣ ଦୁଇଟି ମୁଦ୍ରା ନନେଇ ଚାଲିଆସିବା ପରେ ଶ୍ରୀନିବାସ ବେଶ୍ ଖୁସି ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏଇଥିପାଇଁ ଯେ ବ୍ରାହ୍ମଣଟି କିଛି ନନେଇ ଚାଲିଗଲା । ପରଦିନ ବ୍ରାହ୍ମଣଟି ପୁଣି ଦୋକାନରେ ପହଁଚିଲା । ସେହି ହୀରାର ଫୁଲଟି ନେଇ ତା’ ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାକୁ କିଛି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣମୁଦ୍ରା ଦେବାପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କଲା । ଶ୍ରୀନିବାସ ନାକ ଫୁଲଟିକୁ ଭଲଭାବେ ଦେଖି ଜାଣିପାରିଲେଯେ ଏଇଟି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର । ତେଣୁ ତାହା ଦୋକାନରେ ରଖି ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କୁ କହିଲେ ଏଇଟି ଏବେ ମୁଁ ରଖିଛି, କାଲି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମୋହର ମୋଠାରୁ ନେଇଯିବ । ବ୍ରାହ୍ମଣ ଚାଲିଗଲେ । ଶ୍ରୀନିବାସ ନାକଫୁଲଟିକୁ ଦୋକାନରେ ଯତ୍ନରସହ ସାଇତିରଖି ସିଧା ଗୃହକୁ ଚାଲିଲେ । ଘରେ ପହଁଚି ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହୀରାଫୁଲ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରିଲେ । ପତ୍ନୀ ଏହା ଶୁଣି ହଡବଡେଇ ଗଲେ । ପତ୍ନୀ ହୀରାଫୁଲଟି ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କୁ ଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...