ଅତିଲୋଭର ପରିଣାମ

ଅନେକ ବର୍ଷ ତଳର କଥାଟିଏ । ଗୋଟିଏ ଗାଁରେ ଦୁଇଭାଇ ବାସ କରୁଥିଲେ । ନିଜ ନିଜର କର୍ମ ଅନୁସାରେ ସମୟ କ୍ରମେ ବଡଭାଇ ଜଣକ ବଡଧନୀ ପାଲଟି ଯାଇଥିଲା ବେଳେ ସାନଭାଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗରିବ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଦୁହେଁ ଗୋଟିଏ ମାଆ ପେଟର ଦୁଇଭାଇ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସାନଭାଇର ଦାରିଦ୍ର୍ୟତାକୁ ବଡଭାଇ ଘୃଣା କରୁଥାଏ । କଥା କଥାରେ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ଦେଖାଇ ଶିଖେଇ ନାନା କୁତ୍ସାଟନା କରିବାକୁ ବି ପଛାଉ ନଥାଏ । ସାନ ଭାଇ କର୍ମକୁ ଆଦରି ସବୁ ସହିଯାଉଥାଏ ।

       ସାନଭାଇ ଏମିତି ଦୁଃଖ କଷ୍ଟରେ କେତେ ଦିନ ବା ଚଳିବ? ଭାବିଲା କାହାଠାରୁ କିଛି ଟଙ୍କା କରଜ ଆଣି ବ୍ୟବସାୟ କରି ନିଜ ପରିବାର ପୋଷଣ କରିବ । ହେଲେ ତା’ର ଏଭଳି ଦୀନହୀନ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି କେହି ତାକୁ ଟଙ୍କାଟିଏ ବି ଦେଲେ ନାହିଁ ।

       ଶେଷରେ ସାନଭାଇ ବଡଭାଇ ପାଖକୁ ଯାଇ ତା’ର ଅଭିପ୍ରାୟ ଜଣାଇଲା । ମାତ୍ର ସେ ଟଙ୍କା ଦେବ କ’ଣ ତାକୁ ଗଳାଧକ୍କା ଦେଇ ଘରୁ ବିଦା କରିଦେଲା ।

       ଏବେ ସାନଭାଇ ମନ ଦୁଃଖରେ ଘରକୁ ଫେରୁଛି ବାଟରେ ଦେଖିଲା ଏକ ମନ୍ଦିର । ସେହି ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଜଣେ ସାଧୁବାବା ଈଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ କରୁଥାନ୍ତି । ସେଇଠି ସାଧୁବାବାଙ୍କ ଆଗରେ ବସିଗଲା ସାନଭାଇଟି । କିଛି ସମୟ ପରେ ସାଧୁବାବା ଆଖି ଖୋଲିଲା ବେଳକୁ ଦେଖିଲେ ଲୋକଟିକୁ । ତତ୍ କ୍ଷଣାତ୍ ସେ ହାତଯୋଡି ସାଧୁବାବାଙ୍କୁ ତା’ର ଦୁଃଖ ଜଣାଇଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...